1986 yılında Türkiye'nin önemli arıcılık merkezlerinden birisi olan Adana'nın İmamoğlu ilçesinde arıcılara temel petek üretimi yapmak üzere BAL PETEK TİCARET ismi ile kurulan firmamız ilerleyen yıllarda temel petek üretiminin yanında bal mumu presleme, bal ambalajlama, arıcılık malzemleri ticareti ve toptan bal satışı yapan entegre bir arıcılık tesisi haline gelmiştir.

 

ADANA VE ARICILIK

Adana Türkiye'nin en önemli arıcılık merkezlerinden bir tanesidir.  Kayıtlı arıcı ve bölge arıcısının ürettiği bal bakımından Türkiye'de ilk üçte yer alan Adana toplam çiçek balı üretiminde ise Türkiye birincisidir. Bunun yanında baharın erken gelmesi sebebi ile Türkiye'nin en önemli arı kışlatma bölgelerinden birisi olan Adana'ya sonbahar-kış döneminde 30'un üzerinde ilden arıcılarımız arılarını kışlatmak üzere gelmektedir. Bu yüzden Adana toptan bal piyasasının da en önemli merkezi konumundadır. 

 

TOPTAN BAL ALIM SATIMI

Kayıtlı arıcılarımızdan sezonunda Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği'ne uygun olarak alınan ballar "Bal Alım Formu" düzenlenerek uygun koşullarda depolanır. İsteyen müşterilermiz balı direk arıcıdan geldiği gibi alabilirken, isteyen müşterilerimiz balı uygun koşullarda ısıtılmış ve süzülmüş olarak da alabilir. Ballarımızın renkleri ve rayihaları üretilen bölgeye ve çiçek kaynağına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bal almak isteyen müşterilerimiz dilerlerse ürünlerimizden numune talep ederek balların renklerine ve tadına bakabilirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR